Adresas: 
Partizanų g. 42, Kaunas
Tel.: 37-311014

El. paštas: 
vaikyste@net.davgita.lt
Internetinė svetainė: 
http://www.vaikystesdarzelis.lt

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Dieninė

Savivaldybė:
Kauno apskr. Kauno m. sav.
Projektinė veikla

Nuo 2009m. įstaigos pedagogų komanda dalyvauja 3 metų (2009-2012m.m.) trukmės tarptautiniame Lifelong Learning Programme (LLP) Comenius projekte "Friendly Resources for Playful Speech Therapy" ("Žaisminga kalbos korekcijos priemonė"). Projekto vykdytojas - Vytauto Didžiojo universitetas. Projekte pat dalyvauja ugdymo įstaigos iš Lietuvos, Estijos, Slovėnijos, Vokietijos.

Svarbiausias šio projekto tikslas sukurti ikimokyklinio amžiaus vaikams metodinių priemonių rinkinį, kuris padėtų lavinti skirtingus kalbos įgūdžius skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais (nuo 5 iki 8 metų). Šios priemonės bus išverstos į keturias kalbas: lietuvių, vokiečių, estų ir slovėnų. Kai kurios iš jų bus publikuotos, kitos bus pasiekiamos internete, kad ir mokytojai ir vaikų tėvai turėtų galimybę jomis naudotis. Šis priemonių rinkinys - tai įvairūs žaidimai, galvosūkiai, paveikslo istorijos, pasakojimai, dainos ir pan. Priemonės bus tinkamos tiek individualiam tiek grupės darbui.

 

 

2010m. pasibaigė tarptautinis dviejų su puse metų trukmės Leonardo da Vinci programos projektas „Ikimokyklinio ugdymo mokymasis“ (Day Care Training, toliau tekste - DCT). Projekte dalyvavo 10 partnerių iš 9 Europos šalių: Suomijos, Estijos, Graikijos, Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos, Austrijos, Čekijos ir Lietuvos, kurią atstovavome mes - Kauno lopšelis-darželis „Vaikystė“, Vaikystės pedagogikos centras. Projekto koordinatoriai – partneriai iš Suomijos, vadovas – Kari Koskinen. Dauguma partnerių dirba įvairiuose universitetuose, mokymų ir konsultavimo centruose, tačiau vienaip ar kitaip turi sąsajų su ikimokykliniu ugdymu. Skirtinga Europos šalių patirtis padėjo plačiau pažvelgti ir susipažinti su ikimokyklinio ugdymo sistema įvairiose Europos šalyse ir pagyvino diskusijas apie aktualius mokymosi ir profesinio tobulėjimo poreikius ir metodus.
Projekto „Ikimokyklinio ugdymo mokymasis“ idėja ir tikslas - atsakyti į klausimą, kaip skirtingų Europos šalių ikimokyklinių įstaigų pedadogai identifikuoja savo profesinio tobulėjimo poreikius ir sukurti naują priemonę, palengvinančią pedagogams atskleisti savo pačių tobulinimosi poreikius. Projekto rezultatai:
· Sukurta priemonė (pasiekiama internete bei CD-ROM), kurios pagalba bus lengviau išsiaiškinti ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir specialistų profesinio tobulėjimo poreikius.
· Vis dar siekiama patobulinti tolimesnio mokymosi kokybę, sustiprinant ryšį tarp ikimokyklinio ugdymo specialistų poreikių ir tolimesnio mokymosi turinio.
· Gerinamas bendradarbiavimą tarp pedagogų ir juos rengiančių bei kvalifikaciją tobulinančių institucijų.
· Suburta suinteresuotą tolimesniu ikimokyklinio ugdymo specialistų mokymusi asmenų grupė Europoje – Europos tinklas.


Sukurta priemonė naudinga visoms profesinėms grupėms, dirbančioms ikimokyklinio ugdymo srityje: pedagogams, pagalbos vaikui specialistams, vadovams, institucijoms, rengiančioms pedagogus ir užsiimančiomis jų kvalifikacijos tobulinimu.